Knight Online Öncesi ve Knight Empire Zamanı

Bianko

Administrator
Yönetici
Knight Online Öncesi ve Knight Empire Zamanı

Noah System
ilk olarak Haziran 2002 yılında oyunu Knight Empire adı ile piyasaya sürülmesi sonrası başlamış oldu. Türkiye ‘de henüz internet yaygınlaşmamış, yavaş yavaş internet kullanımı yaygınlaşmaya başlıyordu. Tabi bunun şimdiki Knight Online ilgisi yoktu. Türkiye ‘ye resmi olarak 10 Aralık 2002’de Knight Empire adıyla geldi. Oyun İnternet kafeler aracılığı ile yayılmaya başladı. O dönem oyunlarla ilgilenen küçük bir kitle vardı. Ultima Online, MU Online, EverQuest tarzı klasik oyunlara alternatif olarak görüldü ve Knight Empire ile tanışma başlamış oldu. Ekim 2003 yılında Piana Breth’te değişikliler yapıldı. Sunucu sayıları artırıldı.. Oyuncuların oyuna daha rahat giriş yapabilmesini sağlamak için sunucularda kanallar açıldı. Knight Empire süreci bu şekilde devam etti.

2004 Knight Online Devri BaşlıyorKnight Empire artık dönüşüme hazırdı. 2004 yılında Knight Online adını aldı. Türk gençliğinin hemen hemen %90 dan fazlası Knight Online oynuyordu artık. 2004’ten sonra çok hızlı genişleyen bir kitleye sahip olan oyunun asıl ana yayılım noktası internet kafeler olmuştur. Gençlik okuldan kaçıp Knight Online oynamaya giden gençler o sırada oynayan büyüklerin başına toplanıp heyecan ve merakla izliyor ve biran önce oyuna katılmak için can atıyordu.

2006-2007 yıllarında Knight Online tam bir oyuncu patlaması yaşadı. Zira her kesimden oyuncu tek platformda tek bir sunucu üzerinde buluşuyordu. Öğreniminin kolaylığı, basit oynanış ve görev stili sayesinde Türk gençliği oyuna kısa sürede adapte olmuştu bile. İnternet kafelerde saatlerini Knight Online oynayarak geçiren o dönemin genç nesli adeta oyunun büyüsüne kapılmıştı. Bu yoğunluğa sunucu yetmiyor sürekli yeni sunucular açılıyordu.

Dahası premium üyelik satışları zirveye çıkmıştı. 2012 yılında oyunun yayıncısı K2Network firmasıydı. Bu tarihte Mgame Corporation K2Network ‘ün usulsüzlük yaptığını iddia etmeye başladı. Bu iddiasını mahkemeye taşıyıp dava açtı. İddialara göre K2Network firması Mgame Corporation ‘ın Knight Online'a ait kaynak dosyalarını çalmış ve VPN ile sunuculara bağlanarak Corporation ‘ın bağlantısını koparmıştı. Bu arada bazı Türk oyuncularıyla anlaşıp oyun içi eşya satışı karşılığında maddi gelir elde etmişti. Dava sonuçlandığında K2Network ve Corporation firmaları Knight Online işletme lisansıyla ilgili olarak karşılıklı anlaşmaya varmış ve Mgame oyunu NTTGame isimli şirkete devredilmiştir.

Peki Knight Online Nedir


Elbette Knight Online Nedir sorusu şu döneme kadar oyunla çok fazla ilgilenmeyen çok büyük kitleninde zihninde var olan bir soru olmuştur. Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System ikilisi tarafından geliştirilip üçüncü bir firma olan NTTGame aracılığı ile yayınlanan, çok oyunculu, devasa kapsamlı bir çevrimiçi MMORPG ( rol yapma ) oyunudur. Dünya çapında seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulmakta.


Irklar

Knight Online ‘da oyuncunun kontrol edebildiği iki ırk ve bunların her biri için beş farklı karakter sınıfı mevcuttur. Bu sebeple oyunda oyuncular arasında en çok fark oluşturacak şey ırklar ve sınıf seçimleri olmakta.Sınıflar

Knight Online Oyunu altı temel karakter sınıfı üzerine bina edilmiştir. Bunlar; Rogue (Okçu, Suikastçı), Warrior (Savaşçı), Magician (Büyücü), Priest (Rahip/Ruhban Sınıfı), Porutu ve Kurian karakter sınıflarıdır. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrılırlar. Ancak aynı zamanda, oyuncular tarafından tasarımları yönüyle farklı amaçlar için kullanılan sınıflarda var.Knight Online Berserker Warrior Skill Dağılımı  • Berserker:83
  • Defance:55
  • Master:10


Knight Online Berserker Warrior SkillerAtack Warrior Skill Dağılımı  • Atack:80
  • Defence:55
  • Master:13


Atack Warrior SkilleriKnight Online Nasıl Oynanır?


Knight Online Nasıl Oynanır. Öğrenmesi oldukça kolay. Knight Online 'ı dilerseniz yalnız başınıza tek olarak yada arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Zira çoklu oynamaya uygun yapıdadır. bir oyun türüdür. Oyunda 19 farklı server bulunur. Haliyle oynamak isteyen kişi bu serverlardan herhangi birine giriş yapmak durumundadır. Oyuncu ıyuna girdiğinde Human ya da Org ırklarından birini seçerek oyuna başlar. Oyun level sistemi mantığı ile ilerler.
Oyundaki canavarları keserek xp kazanmak mümkün. Kazanılan bu xp’ler vasıtası ile level atlama imkânı kazanılır. Oyundaki en son level 83’dür. Oyunda ayrıca pk sınıfları bulunuyor. Bunlar Andream, Base, Cz isimleri ile 3’e ayrılmıştır. Adream sınıfında ancak 59 level üstü iseniz oynayabilirsiniz. Base ise 69 level üstü olduğunuzda oynayabileceğiniz bir sınıftır. Cz sınıfına her levelde dahil olabilirsiniz.

Asas/ Rogue, Mage, Priest yada Warrior olmak üzere 4 karakterden birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Oyun sırasında karşınıza çıkan canavarları keserek altın ve eşya toplayabilir böylece karakterlerinizi güçlendirebilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan farklı etkinliklere katılarak daha keyifli bir oyun oynamanız mümkün. Dahası bu etkinlikler vasıtası ile ödüllerde kazanabilirsiniz.
Aslında oyunda asal hedef level kasmak değil, karakterinizin özelliklerine göre sağlam itemler oluşturmaktır. Bu sayede oyunda güçlü bir duruma gelebilirsiniz. Oyunda arkadaşlarınızla oluşturacağınız klan gruplarla daha kolay kasma imkanı yakalarsınız.


Oyundaki Karakterlerin Özellikleri

Oyun içerisinde birbirinden farklı özelliklerde 4 karakter var.


Asas Karakteri
Bu karakter aslında bir şampiyon ancak oyunda güçsüz olarak ifade edilir. Ancak asaslar minor özellikleri ile manalarından belirli bir kısmını alarak farklı bir yapıya bürünebilirler. Bu özellik savaşlar sırasında çok işe yaramaktadır. Ayrıca asaslar haritada uzak bir noktaya varacakları zaman kendilerini ve arkadaşlarını hızlandırırlar. Kullanacakları skiler vasıtası ile canavarların canını çok kolay azaltabilirler.

Mage Karakteri
Mage karakterleri büyücülük yaparlar. Saniyeler içinde şehre ışınlanabilir ya da oyuncuyu herhangi bir yere ışınlayabilirler.


Warrior Karakteri
Bu karakter tanktır. Oldukça güçlü özelliklerde olduğu için savaşlarda sürekli en önde gider ve takım arkadaşlarını korur. Onların rakipleri kesmesine yardımcı olur. Özel canavarları keserken o sırada canavarın vereceği hasarı bloke eder ve takım arkadaşlarına yardımcı olurlar.
Priest Karakteri Priestler Knight Online oyununda warrior ile mage arasında yer alır. Yani warriorlar gibi çok güçleri varken aynı zamanda mageler gibi büyü yapabilirler. Bu karakterin oyunda kendini tek başına kasamaz. Dolayısı ile bu işlem için partilere gereksinim duyarlar.